OSTROV ISCHIA

ISCHIA VŠEOBECNÉ INFORMACE

„Nebožtíci přejí lásce“ je název úsměvného americko-italského filmu, který byl natočen na ostrově Ischia. V této vynikající romantické komedii z roku 1972 excelovali v hlavních rolích Jack Lemon a Juliet Mills. Ale to není zdaleka jediný film, který byl na tomto překrásném ostrově v Neapolském zálivu natočen. Např. již v roce 1963 se zde natáčely některé scény známého historického filmu „Kleopatra“ s Liz Taylor a Richardem Burtonem. Z těch novějších to byl třeba film „Talentovaný pan Ripley“ s Mattem Damonem a Gwyneth Paltrow.

Vydejte se i vy s námi na Ischii a objevujte krásu tohoto vulkanického ostrova.

 

Současná Ischia má něco přes 60 tisíc obyvatel žijících na ploše 46 kilometrů čtverečních. Správním střediskem ostrova je město Ischia Porto, druhým největším městem je Forio.

 

Nepřeberné množství restaurací, kaváren, butiků a obchodů se zbožím všeho druhu, průzračné moře, písečné i oblázkové pláže, romantická krajina a slunce, které zde hřeje od dubna do listopadu, nabízí každoročně tisícům návštěvníků z celého světa prožití nezapomenutelné dovolené. Ne nadarmo se tomuto ostrovu říká „Isola verde“ neboli „Zelený ostrov“. V průběhu celého roku zde totiž stále něco kvete a úroda obrovských citronů se tu sklízí třikrát do roka.

 

Sopečný původ Ischie se zde projevuje v několika různých formách. Jsou to především termální prameny (vyvěrá jich zde více než stovka), fumaroly – přírodní vývěry horké páry, přírodní sauny, horké písky a fangho (vulkanická hlína na bahenní zábaly). V lázeňských zařízeních se léčí spousta nemocí : různá revmatická onemocnění (revma, artritida, artroza), nemoci metabolismu, neurologické problémy, ortopedické a traumatologické potíže (např. následky zlomenin), potíže spojené se stářím, neplodnost a gynekologické problémy, kožní onemocnění, astma, srdeční onemocnění, žaludeční a střevní potíže, nemoci jater, sleziny, slinivky břišní atd. Pro ostrov Ischia jsou charakteristické termální lázně. Obvykle se jedná o kombinaci tzv. římské sauny, různých bazénů s termální vodou a bazénů s mořskou vodou, písečných pláží, bohaté subtropické zeleně a zajímavé architektury. Mezi největší termální parky na ostrově patří Poseidonovy zahrady, termální parky Negombo a Castiglione, Afroditiny a Apollonovy zahrady, parky Tropical a Eden.

Lázeňství má na Ischii skutečně dlouhou tradici a teplé minerální prameny sem vždy lákaly spoustu významných osobností. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat např. Mendelssona, Andersena, Madame Curie, lorda Byrona, Ibsena, Garibaldiho, Michelangela, z českých osobností si ostrov oblíbil např. Karel Gott i Václav Havel.

 

Pobyty na Ischii jsou určeny především pro ty klienty, kteří nechtějí o dovolené nečinně ležet na jediné pláži. To by byla v tomto případě opravdu velká škoda. Ostrov je totiž skutečně nádherný a díky dobře fungující místní dopravě se dá cestovat každý den na jinou pláž. Krásná příroda také láká k procházkám a atraktivní poloha ostrova nabízí možnosti různých výletů. Kompletní nabídku výletů, mimo jiné např. na ostrov Capri, do Neapole, na sopku Vesuv, do Pompejí, Hercolanea, Amalfi, Sorrenta atd., vám nabídne průvodce v autobuse cestou na Ischii.